טיפים‏ > ‏

זהירות אבנית

פורסם: 12 באפר׳ 2010, 22:44 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 12 באפר׳ 2010, 23:28 ]
אחד הגורמים לבזבוז חשמל,זוהי האבנית המצטברת על גבי גופי החימום של מוצרים חשמליים כמו: הדוד , המדיח מכונת הכביסה וכו'..
האבנית נוצרת כתוצאה מחימום המים ונצמדת עם הזמן לגופי החימום של המכשיר החשמלי ומקטינה את האפקטיביות של החימום ובכך גורמת בעצם לעליה בצריכת החשמל של המוצרים החשמליים וגם פוגעת במכשיר החשמלי עצמו.

חשוב לדעת , שהאבנית שהיא בעצם האויב של מוצרי החשמל אלו בעצם מינרליים הבריאים לגוף.

הדרך הטובה ביותר להלחם באבנית היא אחת לחודש לנקות אותה מגופי החימום של המכשירים השונים (חומץ הוא מסיר אבנית מצוין) ובמכשירים כמו מכונות כביסה רצוי להשתמש בתוספים לכביסה המונעים אבנית.
לעצלנים או לאלו שאין את הזמן לכך, קיימים בשוק גם לא מעט מוצרים המבטיחים סילוק של האבנית עוד בצינור המים ,אני חייב לציין שבעבר ניסיתי את מוצרי המגנט למיניהם ודי התאכזבתי ,עד שלפני כשנתיים (לאחר בדיקות ולא מעט התלבטות) החלטתי לרכוש מסנן מים המכיל כדורי סיליפוס המטפלים באבנית (קיימים בשוק מספר חברות המשווקות מסנני מים מבוססי סיליפוס - אני בחרתי בחברה המחזיקה תו תקן ישראלי) , לאחר שנתיים של שימוש אני חייב לציין שזה פשוט עובד ,באף מוצר חשמלי בביתי אין הצטברות של אבנית , ואפילו הכדורים שמולאו במסנן לפני כשנתיים עדיין לא התכלו.

טענות נגד מסנן שכזה.. 
כמו שכתבתי בהתחלה אבנית אלו מינרליים הבריאים לגוף ובאינטרנט גם תוכלו למצוא דעות סותרות לגבי ההשפעה הבריאותית של כדורי סיליפוס עצמם (כאן לפי דעתי לא מעט מונע משיקולים מסחריים של חברות שונות - לטוב ולרע)

טענות בעד..
כדורי הסיליפוס מקובלים לשימוש בכל העולם ויש להם גם את אישורי עמידה בתקני הבריאות העולמיים המחמירים ביותר ולאחר ניסיון אישי של שנתיים אני יכול להגיד שהפטנט הזה פשוט עובד, יש כאן השקעה חד פעמית במסנן ואחת לתקופה מאד ארוכה חידוש כדורי הסיליפוס ,אך זה פוטר אתם מלפרק ולנקות את הדוד/הקומקום וכו'.. וגם חוסך את השימוש השוטף בתוספים למניעת אבנית במכונת הכביסה. 

אז לשיקולכם.. רק זכרו התעלמות ואי טיפול באבנית עולה לכם כסף במיידי (חשבון החשמל) ופוגעת במכשיר החשמלי.

Comments