טיפים‏ > ‏

איך לחסוך בשירותי הטלוויזיה בכבלים / לוויין

פורסם: 21 במאי 2010, 4:54 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 8 ביוני 2010, 2:34 ]
הדרך הטובה ביותר לחסוך בשירותי הטלוויזיה בכבלים/בלווין היא פשוט להתנתק מהם.
ואני התנתקתי.

הייתי חייב לפתוח בהצהרה הזו , כי לא פעם כשאני מייעץ לאנשים לחסוך בהוצאות הטלוויזיה ולהתנתק, אני מקבל "מבול" של תירוצים בנושא החל מ: "זה רק 200 ש"ח בחודש , איך זה יעזור לי לצאת מהמינוס" ועד "זה רק בשביל הילדים".
אז ככה .. שתי תשובות קצרות:
- 200 ש"ח בחודש הם 2400 ש"ח בשנה וכמו שכתבתי בעבר מהמינוס יוצאים דווקא ע"י חיסכון של השקלים "הקטנים"
- ולגבי הילדים בואו ונהייה הורים טובים יותר ונחסוך מהם כמה שיותר את חווית הצפייה בטלוויזיה , ולמי שיש ילדים קטנים תשלטו על מה שהם רואים , פשוט ע"י רכישה של DVD עם התכנים הרצויים במקום לתת להם צפייה חופשית במה שיש..
 
ולכן בהתייעצות עם אישתי ,שדווקא ברכה על המהלך ,החלטתי לפני מספר חודשים להתנתק (הייתי מחובר להוט HD) ולמי שעדיין מתלבט מוזמן להמשיך לקרוא על החוויות שלי עם טלוויזיה של 5 ערוצים בלבד (1,2,10,33,99).

קודם כל אם יש מישהו שעדיין לא שמע על מהפכת השידור הדיגיטלי מוזמן להיכנס לאתר של הרשות השנייה ולקרוא על עידן+.
אני רכשתי מכשיר מקלט דיגיטלי בסיסי עם חיבור HDMI וכניסת USB (עלות חד-פעמית של כ-350 ש"ח).

לאחר מספר חודשים עם המכשיר, אני חייב לציין שכל מה שמחברת הכבלים "הפחידו" אותי כשרציתי להתנתק הכל שטויות.
איכות הצפייה טובה מאוד (אני לא הוספתי אנטנה נוספת לזו הבסיסית - אבל הייתי ממליץ לכל אחד לבדוק את פריסת הקליטה באזור שלו) ולמעט לעיתים רחוקות מאוד שיש הפרעות קלות בשידור הכל נקלט בצורה חלקה וברורה.
ואני גם מאוד מרוצה מהמכשיר הדיגיטלי עצמו (לאחר שדרוג גירסת התוכנה שלו) אני משתמש לא מעט ביכולות ההקלטה של המכשיר , כך שאני לא מפספס אף תכניות שאני רוצה לראות (בעצם חזרנו לימי הווידאו של פעם רק בגרסת USB).
ובגלל כל זה לצערי,כמות השעות שלי מול הטלוויזיה לא פחתה , מפני שמלכתחילה 90% מהתוכניות שהייתי צופה בהם היו בערוץ 2 או 10 (ומה לעשות שאין כמו בסופו של יום פשוט להיזרק למול הטלוויזיה ולנקות קצת את הראש).
הדבר הקשה היחידי מבחינתי היה לפספס את המשחקים של מכבי ת"א בכדורסל ששודרו בערוץ הספורט בלבד, והפיתרון לזה היה פשוט לצפות עם חברים או לצאת לפאב שמשדר את המשחקים (מה שדווקא שידרג את חווית הצפייה במשחקים).
בעיה נוספת היא שאין כמעט לאן לזפזפ בזמן הפרסומות כי לרוב שני הערוצים (2,10) מתואמים בניהם בזמן שידור הפרסומות , כך שפתאום לא פעם מצאתי את עצמי צופה בערוץ 1 או בערוץ הכנסת.

זהו חוץ מזה כלום לא השתנה מבחינתי , למעט כמובן העובדה שאני חוסך כ-230 ש"ח מידי חודש.
זהו אני התנתקי - ומה אתכם?

עדיין מתלבטים?
הייתי ממליץ לכם לקרוא פוסט מצויין שקראתי בבלוג בשם "לקבל את מירב" - מה תעדיפו כבלים או תואר אקדמאי לילד?

Comments