טיפים‏ > ‏

איך לחסוך בחשבון האינטרנט?

פורסם: 11 בפבר׳ 2010, 0:01 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 20 בספט׳ 2011, 15:21 ]
קודם כל צריך להבין שחשבון האינטרנט שלנו בעצם מורכב מתשלום לשני גופים לספק התשתית ולספק האינטרנט.
כאן כאיש מחשבים אני יכול לומר שמניתוח שלי ,לרוב המשתמשים מהירות של 1.5MB תספיק לכל צרכי המחשוב הביתיים שלהם , לרוב חברות האינטרנט מנסות למכור לנו מהירות גבוהה יותר , אל תתפתו ותזכרו שגם אם ספק האינטרנט נותן לכם מהירות גבוהה יותר "בחינם" עדיין תאלצו לשלם לספק התשתית בעבור המהירות הגבוהה יותר.
לרוב תלונות שהאינטרנט איטי אינם בעיה במהירות האינטרנט אלא בעיה בתצורת המחשב , בהגדרות של הרשת הביתית או אפילו בוירוסים או רוגלות ולכן שידרוג המהירות של האינטרנט לרוב לא תפתור את הבעיה.
ולכן בדקו היטב את צרכי המחשוב שלכם ורק במידה ואתם משוכנעים שאכן המהירות הזו לא עונה על הצרכים שלכם  , תשדרגו.

בתחום התשתיות אין יותר מידי תחרות : יש את בזק ,הוט ואורנג' כאשר התקווה היא שגם חברת החשמל תכנס לתחום ואז תגבר התחרות. המחירים הם די סטנדרטיים ואין כאן יותר מידי אפשרות למיקוח רק שימו לב שאם אתם בוחרים בבזק כספק התשתית שלכם ואתם משתמשים בטלפון של חברה אחרת תאלצו להוסיף עוד 25 שקלים לתשלום עבור קו האינטרנט.
האתר http://www.kamaze.co.il מאפשר לבדוק ולהשוות מחירים בתחום.

בתחום ספקי האינטרנט התחרות היא פראית וכאן כל מחיר שתקבלו הוא בגדר המלצה בלבד ויכולת המיקוח שלכם היא זו שתעזור לכם להגיע למחיר הנמוך ביותר , אז אל תוותרו לפעמים אפילו שיחה לאותה חברה ותדברו עם מוקדן אחר תקבלו מחיר טוב יותר , כאן לפי דעתי ניתן להשיג מחיר טוב יותר מאשר המחיר שאתר "כמהזה" משווה , רק היזהרו מטריק קטן שהחברות עושות , וזה שהם מבטיחים את המחיר לרוב לתקופה מוגבלת ולאחריה המחיר קופץ ולכן כחלק מההסכם מול חברת האינטרנט סכמו על מחיר קבוע.
כיום לא מעט ספקי אינטרנט גם מציעים "חבילת באנדל" של ספק+תשתית , לרוב החבילה הזו פחות משתלמת לכן לפני שאתם בוחרים בה בדקו היטב כמה יעלה לכם התשלום הנפרד ורק במידה ותגלו שהבאנדל זול יותר בחרו בו רק היזהרו בחבילות כאלו המחיר מובטח לשנה בלבד וכעבור שנה התשלום מופרד לספק אינטרנט לחוד ולתשתית לחוד והמחיר קופץ לשמיים.

ושלוש המלצות לסיום:
- מכיוון שנתקלתי לא פעם בחוסר התאמה מול מה שסוכם מול חברת האינטרנט למחיר שנגבה בפועל בסיום השיחה ולאחר שהכל סוכם בקשו לקבל את הכל בכתב לאימייל: המחיר ,מחיר ההתקנה (גם אם היא ללא עלות) והמתנות השונות  (וזה דרך אגב טיפ שטוב לכל עסקה טלפונית שאתם מבצעים)
- בדקו שהמהירות שהובטחה לכם זו אכן המהירות שקיבלתם בפועל , יש לא מעט אתרי אינטרנט "שיעזרו" לכם לבדוק את זה , אני הייתי ממליץ על http://www.speedtest.net
- נכון שאינטרנט איננו מותרות (והיום הוא חיוני כמעט בכל בית) אבל אם אתם במינוס ,צמצמו את מהירות האינטרנט שלכם למינימום ההכרחי זו גם דרך מצויינת לחסוך עשרות ולפעמים אפילו מאות שקלים בחודש, וכמו שרשמתי בהתחלה מהירות של 1.5MB תספיק לרוב המשפחות למרות שכיום רוב הספקים מתחילים את המכירה במהירות של 2.5MB.
Comments