טיפים‏ > ‏

טיפים - איך לחסוך בעלות הטלפון הביתי

פורסם: 3 בפבר׳ 2010, 12:11 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 5 בפבר׳ 2010, 4:34 ]
היום (בדומה לשוק הסלולר) ניתן לנייד את המספר הביתי לכל חברה ולשמור על המספר הישן, אך להבדיל משוק הסלולר התחרות בתחום גדולה הרבה יותר.
פועלות בשוק הטלפון הקווי : בזק ,כמעט כל ספקיות האינטרנט , HOT, אורנג וסלקום (המספקות גם שירותי טלפון קווי).

בידקו את החשבון הטלפון החודשי שלכם ואפיינו את הרגלי השיחה שלכם , כל חברה מציעה מבצעים שונים (החל ממבצעי לא דיברת לא שילמת ועד למבצעי דבר חופשי 3000 דק' בחודש) , בחרו את החברה שתיתן לכם את המבצע שהכי יתאים להרגלי השיחה שלכם.
לרוב, ספקיות האינטרנט יהיו זולות יותר משאר המתחרים , אבל החיסרון שלהן הוא שבמידה והאינטרנט שלכם "הושבת" גם קו הטלפון שלכם "ימות" ,חשוב שתדעו שהיתרון היחידי של בזק על פני שאר החברות הוא שבמידה ויש לכם מכשיר טלפון פשוט , הטלפון יעבוד גם בהפסקת חשמל (אך זו החברה היקרה ביותר) ולרוב בכל החברות איכות השיחה תהייה כמעט זהה.
בנוסף לרוב שיחה מטלפון קווי לנייד היא זולה יותר מעלות שיחה מהנייד לנייד (וגם אנחנו חוסכים מאיתנו קרינה סלולרית).
נתקלתי בלא מעט בתים שבהם החליטו פשוט לוותר על הטלפון בבית ובעיני זו שגיאה ובזבוז , כי הטלפון הקווי הביתי גם יעזור לכם להוריד את עלויות הסלולר שלכם.

דרך נוספות להוזלת עלויות הטלפון היא לעשות שימוש בתוכנות לשיחה באינטרנט, והיום כבר יש לא מעט חברות שמציעות את השירות הזה, בעיני המובילה שבהם היא תוכנת skype , אחד היתרונות הבולטים שלה הוא שלא צריך להיות "גאון אינטרנט" כדי לעשות שימוש ב-skype ,ישנם לא מעט מכשירים שמציעים טלפון שמתחבר למחשב ומאפשר לנו לדבר ב-skype כמו בטלפון רגיל (ישנם אפילו טלפונים אלחוטיים משולבים המאפשרים שני קווים באותו מכשיר - קו טלפון ביתי וקו skype). 
את התוכנה ניתן להוריד ב: www.skype.co.il

ותזכורת לסיום - החיסכון חודשי הממוצע המתקבל כאשר מבצעים ההתאמה של חבילת תקשורת ביתית הוא של כ- 50 ש"ח, ז"א כ- 600 ש"ח בשנה (ועוד לא דיברנו על החיסכון בעלות הסלולר) ,  אז וותרו על העצלנות ועשו את השינוי..
Comments