טיפים‏ > ‏

שני אוטובוסים - מסלול זהה מחיר שונה, היתכן?

פורסם: 22 באפר׳ 2010, 0:20 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 26 באוג׳ 2010, 1:46 ]
שני אוטובוסים האחד של "מטרופולין" והשני של "אגד" נוסעים באותו מסלול נסיעה (היעדים הסופיים של הקווים אומנם שונים) , אך האם בקטע המסלול הזהה בניהם יש פער במחירים?
והתשובה מסתבר שכן.

אני מודה , אני לא מרבה להשתמש בתחבורה הציבורית, ואני גם לא ממש שולט בכל החברות הקיימות בשוק מלבד אגד ודן ולכן כשרציתי להגיע ליעד מסוים פניתי לאתר של "אגד" "המוביל הלאומי" וחיפשתי את הקו המתאים שיגיע ליעד , עלות הנסיעה הייתה 16.90 ש"ח , בחזור עליתי על קו של "מטרופולין" מאותה תחנה בדיוק בה ירדתי (בהלוך) וחזרתי לאותה תחנה בדיוק בה עליתי ונדרשתי לשלם 9 ש"ח בלבד (פער של כ-50%), מרוב תדהמה בדקתי עם הנהג פעמיים שהוא אכן הבין לאן אני צריך להגיע.
כשהגעתי הביתה גלשתי לאתרי האינטרנט של שתי החברות ופשוט נדהמתי מהבדלי המחירים בין החברות - "מטרופולין" משמעותית זולה יותר.

כשפניתי למחלקת פניות הציבור באגד עם שאלות ותהיות בנושא , התשובה שקיבלתי היא כדלהלן:
"ברצוננו להסב את תשומת ליבך, כי תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית נקבעים אך ורק על ידי המפקח על התעבורה במשרד התחבורה, ולחברת "אגד" אין בהם יד כלל".

אז איך אפשר לדעת האם יש גם קו של המפעילים השונים שעובר באותו מסלול?
קיים אתר פרטי הנקרא אוטובוסים  והוא מאגד בתוכו את מסלולי הנסיעה של החברות השונות ,האתר משמש כמעיין מודיעין לתחבורה ציבורית - אני ממליץ בחום שלפני הנסיעה הבאה שלכם בתחבורה הציבורית , תבדקו באתר הנ"ל האם קיימים מפעילים נוספים המגיעים לאותה נקודה, וכך יתאפשר לכם להשוות מחירים ולחסוך בתשלום הנסיעה.
לאחרונה גם משרד התחבורה הרים את הכפפה ויצר פורטל שדרכו אפשר לקבל פרטים על מסלולי הנסיעה של החברות השונות אז ניתן גם בפורטל הנ"ל לקבל מידע על הנסיעה ולהשוות בין החברות השונות.    
Comments