טיפים‏ > ‏

מזומן יקר

פורסם: 17 באפר׳ 2010, 21:59 על ידי: ניהול תקציב המשפחה
היום ניתן למשוך מזומן כמעט בכל מקום מלבד מכספומט הבנק - בקניון , בסופר , בתחנת הדלק ואפילו בפיצוציה/מכולת השכונתית העוקץ כמובן הוא בעמלות המטורפות שאתם משלמים תמורת התענוג לקבל מזומנים לידכם שלא בכספומט הבנק וכמובן, שברוב המקומות גם יגבילו אתכם בסכום המזומנים שאתם יכולים למשוך, כך שבחישוב פשוט גובה העמלה שתשלמו יהיה במאות אחוזים גבוהה יותר מאשר משיכת מזומן בכספומט הבנק.

לכל משפחה שנמצאת במינוס אני מייעץ קודם כל לנהל את הכסף, ודבר שני לאסוף ולחסוך גם בהוצאות הקטנות - כי הרבה "כסף קטן" בסופו של יום מסתכם ל"כסף גדול".

אז נכון שעל נוחות ועצלנות משלמים ביוקר ,עמלה שנעה בין 5 ל-6 שקלים למשיכה, אבל זה בדיוק גם המקום לעשות שינוי בהרגלים שהוא קל ומהיר, פשוט רכזו את כמות המזומנים שאתם צריכים במשך החודש למשיכה אחת בחודש ואותה עשו ישירות מכספומט הבנק, ההרגל של הרבה משיכות קטנות בחודש הוא הרגל שגוי כלכלית שצריך להיפטר ממנו.

אני יכול להעיד על עצמי, שאני לא מרגיש בנוח להסתובב עם סכומי כסף "גדולים" בארנק ולכן השיטה שאני ממליץ עליה היא:
משכו את כל המזומן שאתם מעריכים שתצטרכו למשך חודש , שימו בארנק סכום לשימוש ואת היתרה הכניסו למעטפה ,כדי למנוע אי נעימות עם העוזרת  או כל "מבקר" אחר בבית,הייתי ממליץ להקפיד ולרשום על המעטפה את הסכום שהיא מכילה וכל פעם שאתם "מושכים" כסף מהמעטפה עדכנו את הכיתוב עג"ב המעטפה, זה גם יעזור לכם להיות בשליטה ולהימנע מהרגשה כאילו "נעלם כסף".

ולסיום זכרו , מזומן מושכים רק בכספומט הבנק וגם כאן ברוב הבנקים הפעולה הזו עולה לכם כסף (לרוב תשלמו עמלה של 1.65 ש"ח על כל משיכה) ,ולכן נסו להקטין עד כמה שניתן את מספר המשיכות שאתם מבצעים בחודש.
Comments