טיפים‏ > ‏

מה שנטויז'ן לא טורחים לספר לכם על 2000 דקות "החינם" בהקו הטלפון הביתי שלהם

פורסם: 11 במרץ 2010, 5:32 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 18 ביולי 2010, 4:11 ]
כחלק מהתהליך של חיסכון אישי ובחינת המסלולים המשתלמים ביותר של כל ספקי הטלפוניה הביתיים,החלטתי לנייד לפני מספר חודשים את הקו הביתי שלי לנטויז'ן במקום הוט -כתבתי כבר בעבר איך ניתן לחסוך בחשבון הטלפון הביתי.

בנטויז'ן בחרתי מסלול הדומה למסלול שהייתי בו בשנים האחרונות בהוט - 2000 דק' חינם בחודש במחיר חודשי קבוע. 

בחשבונית האחרונה גיליתי "הפתעה" - למרות שלא סיימתי את מכסת הדקות, מצאתי חיוב על מספר 1-700 שחייגתי אליו (למי שלא יודע מספרי 1-700 הם מספרים בחיוב מפוצל - על 3.5 דק' השיחה הראשונות מחויב מבצע השיחה ולאחריהם החיוב מועבר למקבל השיחה).

בשיחה למוקד השירות של החברה שבו התלוננתי שכשבחרתי במסלול של 2000 דק' חינם ליעדים נייחים ואף אחד לא טרח ליידע אותי שמספרי 1-700 לא כלולים בסל - הופנתי לאתר האינטרנט של נטויז'ן ששם אכן מצויין ששיחות ל-1-700 אינם כלולות בחבילת דקות החינם (מצ"ב קובץ עם כל הפירוט לגבי חיובים על מספרי שירות בנטויז'ן) עוד טרחה לציין בפני הנציגה שכך זה בכל החברות ולכן הם אינם טורחים לציין זאת במפורש.
נדהמתי - היתכן ששנים הייתי מחובר לקו הביתי של הוט ולא שמתי לב שאני מחוייב על 1-700 ,לא נשמע לי הגיוני.. 

בבדיקה בחשבוניות עבר של הוט גיליתי שמספרי 1-700 דווקא כן נכללים בחבילת הדקות של הוט ובדיקה נוספת באתר האינטרנט של הוט שהעלתה שלא התרחש שינוי כלשהו בחודשים האחרונים וגם כיום בהוט מספרי 1-700 כלולים בחבילת הדקות שלהם  (לחצו כאן כדי לקבל את רשימת המספרים המיוחדים בהוט).

ביצעתי שיחה נוספת לנציג אחר של נטויז'ן והוא העלה בפני את אותה טענה -כך זה בכל החברות .

בסיומו של יום דרישה לקבל את "המנהל" ואימייל בנושא, וקיבלתי את התשובה "שהנושא יחודד בין נציגי השירות" וכמובן שהשיחה הסתיימה בפיצוי שנשלח אלי, ואני אכן מקווה שבעתיד הנציגים שלהם לא יטעו את הלקוחות ואתם חשוב שתדעו על מה אתם משלמים ומה כלול או לא כלול בחבילות הדקות שאתם רוכשים.

עדכון: בעקבות דיון בפורום ואביב שידע אותי שנטויז'ן בעצם פועלת בניגוד לרישיון שניתן לה ע"י משרד התקשורת בכך שהיא איננה מכלילה את מספרי 1-700 שלה בסל הדקות ,  החלטתי להרים את הככפה ולפעול בנושא, כמובן שאעדכן בכל התפתחות שתהייה - לחצו כאן להפנייה לדיון הרלוונטי בפורום

Ċ
ניהול תקציב המשפחה,
11 במרץ 2010, 6:15
Comments