טיפים‏ > ‏

כרטיסי אשראי - חבר מועדון ברשת שיווק

פורסם: 24 בינו׳ 2010, 0:23 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 6 באפר׳ 2010, 1:40 על ידי family budget ]
כיום לא מעט רשתות גדולות (רשתות המזון ,סופרפארם וכו'..) מציעות ללקוח כרטיס "חבר מועדון" שהוא גם כרטיס אשראי וכך לא מעט אנשים מוצאים את עצמם עם לא מעט כרטיסי אשראי בארנק.

נשאלת השאלה : האם מישהו שיש לו 5 כרטיסי אשראי בארנק יכול באמת לבצע מעקב אחר ההוצאות שלו? (בעיני התשובה היא לא , או לחלופין זה דורש לא מעט אנרגיה , והשאלה היא האם זה באמת שווה את המאמץ) וכמובן כמה עולים אותם כל אותם כ"א כל חודש.

להלן כמה עובדות שחשוב שתדעו על כרטיסי חבר המועדון:
- לא מעט כרטיסי "חבר מועדון" מוענקים בחינם לשנה הראשונה בלבד , אח"כ הכרטיסים האלו יעלו לכם כסף או שתהייה התניה על גובה הסכום החודשי שאתם אמורים להוציא = מעודד אתם "לבזבז" יותר כסף ולא פעם הכרטיס מוענק "חינם" , אבל לא כולל בתוכו את דמי הכרטיס החודשיים.
- ויתור על הפרטיות - באותיות הקטנות כשאתם חותמים על כרטיס חבר מועדון אתם בעצם מאשרים לרשת להיות מעיין אח-גדול ,הרשת מקבלת בכל חודש את פירוט ההוצאות שהוצאתם בכרטיס חבר המועדון (כל מה שרכשתם בכרטיס האשראי הנ"ל)
- בעיקר ברשתות השיווק אך גם ברשתות נוספות ניתן להיות "חבר מועדון" גם ללא הנפקה של כרטיס אשראי ואז להיות זכאי לחלק מהטבות שהרשת נותנת לבעלי כרטיס אשראי "חבר מועדון" - כאן איבוד הפרטיות הוא חלקי אתם מאפשרים לרשת לעקוב רק אחר הרגלי הצריכה שלכם באותה רשת.

לאור כל זאת ,המלצתי היא לצמצם עד כמה שניתן בכמות כרטיסי האשראי שיש לכם בארנק  , בדקו היטב עבור כל כרטיס שאתם מחזיקים כמה באמת הוא חוסך לכם (חשבו את עלות התחזוקה החודשית והשנתית של הכרטיס פחות החיסכון שלכם באותה רשת) , האם ההחזקה של אותו כרטיס באמת שווה את ההשקעה שתאלצו ליצור כדי לשלוט על ההוצאות מאותו כרטיס, והאם כרטיס "חבר מועדון" שהוא איננו כרטיס אשראי ייתן לכם פתרון הולם. 

Comments