טיפים‏ > ‏

גם לחופש יש מחיר

פורסם: 8 ביוני 2010, 2:37 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 8 ביוני 2010, 3:28 ]
בצבא מאיימים על טירונים במשפט: "לכל שבת יש מוצאי שבת" , ז"א מכיוון שבשבת אסור להעניש אותם, בצאת השבת הם "ישלמו" במידה והם לא יתנהגו כראוי.
וכך גם לגבי חופשה - תזכרו תמיד שכל חופשה סופה להסתיים, ואם השתוללתם ולא עשיתם חשבון להוצאות שלכם, בסופו של יום אתם תשלמו את המחיר (לעיתים טעם החופשה ישכח עוד הרבה לפני שתסיימו לשלם את כל החובות שלכם, שצברתם במהלכה).

כל עוד הכסף העומד לרשותם הוא מוגבל ולא הפכתם למיליונרים בין לילה ,את החופשה חייבים לתכנן גם מבחינה כלכלית , ומשפטים כמו: "אני בחופש רק פעם בשנה, ובחופש אני לא עושה חשבון לכסף" צריכים להימחק מהלקסיקון.

אז כמה טיפים כללים בנושא:
- אין להלוות כספים למטרת יציאה לחופשה, יעדו חיסכון שמטרתו "חופשה" ואם לא עמדתם בחיסכון שקבעתם אל תצאו לחופשה.
- כחלק מהשיקול יעד החופשה (ארץ/חו"ל) וסוג החופשה (רמת המלון כו') קחו בחשבון את התקציב שעומד לרשותכם 
- תכננו תקציב יומי להוצאות (מהו הסכום המיירבי היכול לעומד לרשותכם בכל יום) בתכנון התקציב שקללו את הכל (החל מתחבורה ועד ארוחות) השתדלו שלא להשמיט דבר.
- עקבו אחר ההוצאות שלכם (בעיקר ההוצאות בכ"א) והיו ערניים לכך שאתם עומדים בתקציב שקבעתם.

טיפים לחופשות בחו"ל:
- תכננו תקציב למתנות או לרכישות ידועות מראש - אין טעם להשתולל בדיוטי פריי ולעשות את החשבון אח"כ , ניתן לקבל מחירים של מוצרים הנמכרים בדיוטי פריי באתר שלהם או בטלפון: 03-9727222.
- "הטעינו" את כ"א שלכם במט"ח לפני הנסיעה , קנו מטבע המתאים למדינה שאליה אתם נוסעים (עדיף לבצע את הרכישה דרך האינטרנט ואז העמלה שתשלמו קטנה יותר מאשר רכישת מט"ח אצל הפקידה בבנק), והודיעו לחברת האשראי שכל החיוביים במט"ח יעשו במטבע שרכשתם ישירות מתוך חשבון המט"ח.
- ובמידה ויש לכם צורך להמשיך ולהיות בקשר עם הארץ במהלך החופשה הקצו גם תקציב לכך, והייתי ממליץ לכם לקרוא את הטיפים שכתבתי בנושא איך לחסוך בשיחות מחו"ל לארץ וגם את איך להפוך את ה-GPS לטלפון נייד.

והכי חשוב אל תשכחו להנות..
Comments