טיפים

עושים סדר בהוצאות

פורסם: 28 במרץ 2017, 6:07 על ידי: משתמש לא ידוע

חג הפסח מתקרב ואתו גדלות ההוצאות ברב משקי הבית בישראל.

ניקיונות יסודיים, מצרכי מזון לארוחות חג, מתנות ובילויים המתלווים לחג, עולים לא מעט כסף.

רכזתי עבורכם מספר טיפים כיצד לעבור את החג בשלום:

 

תכנון מוקדם של ההוצאות

הכינו מראש רשימה מסודרת של ההוצאות הצפויות לקראת החג.

הרשימה תכלול את סעיפי ההוצאות ועלויות משוערות שלהם, כך תוכלו לקבל תמונה בהירה יותר של הדברים אותם אתם מעוניינים לרכוש לקראת החג, ומה גם אפשרי מבחינתכם במסגרת התקציב.

 

קונים רק מה שצריך

יוצאים לסופר לעשות קניות, רק עם רשימה.

את רשימת הקניות כותבים אחרי חשיבה מקדימה: למה אנו זקוקים ובאיזו כמות ?

שפע המוצרים המוצעים לנו ע"י רשתות המזון לקראת החג, גורמים לרבים מאתנו לבצע רכישות מיותרות ובהיקפים חסרי פרופורציות לצורך האמיתי שלנו.

 

השוואת מחירים

סקר שוק מומלץ לבצע לאורך כל השנה אך בוודאי כאשר מדובר בהוצאה גדולה לקראת החג.

כדאי להיות ערניים לפרסומים השונים ולחפש את רשתות המזון עם המחירים היותר אטרקטיביים.

הפרשי המחירים בין סלי המזון ברשתות השונות יכולים להגיע לעשרות רבות של אחוזים.

 

שימוש מושכל בתלושי החג

רבים מאתנו מקבלים לקראת החג תלושי קנייה ממקום העבודה.

חשוב לזכור כי תלושים אילו הם כסף לכל דבר ויש להתייחס אליהם כחלק ממרכיבי ההכנסה של המשפחה.

כיום עפ"י חוק בתי העסק המכבדים את התלושים מחויבים לכבד אותם בערך הקבוע המצוין על גבי התלוש.

ומומלץ מאוד לשמור אותם מיד עם קבלתם בארנק על מנת שלא יאבדו או שנגלה אותם במגירה לאחר שפג תוקפם.

 

בקרת הוצאות

אחרי שחשבתם, תכננתם ורשמתם, חשוב לתעד את כל ההוצאות שבצעתם בפועל רק כך תוכלו לוודא שאכן עמדתם ביעד התקציב המתוכנן.

במידה חריגה ממסגרת התקציב שתכננתם חשבו האם ההוצאה הכרחית ובמידה וכן חשבו כיצד ניתן לקזז את ההוצאה החורגת מסעיף אחד בתקציב.

לנוחיותכם, קובץ אקסל מומלץ לניהול ההוצאות השוטפות לחג ובכלל.

 

חג פסח כשר ושמח

גיל חפר

מאמן ויועץ בכיר לכלכלת המשפחה ולמשכנתאות

טיפ לחסכון בתחפושות לפורים

פורסם: 7 במרץ 2017, 5:15 על ידי: family budget   [ עודכן 7 במרץ 2017, 5:41 ]

אין ספק שחג פורים הוא אחד החגים האהובים על ילדנו.
אחת הסיבות המרכזיות לכך הן התחפושות המזוהות כל כך עם החג.
לאילו שעדיין לא הספיקו לרכוש תחפושות באינטרנט, רכזתי 5 טיפים כיצד ניתן לחפש את הילדים לחג ולא לפשוט רגל...

1. בודקים מה יש בבית – לפני שרצים לקנות תחפושת חדשה, בודקים מה קיים בבית.
פעמים רבות צירוף של אבזרים שונים ששמרנו משנים קודמות, ישיג עבורנו תוצר לא פחות טוב.

2. השאלת תחפושות ממשפחה וחברים – ניתן להחליף ולרענן תחפושות בין חברים. תחפושת השוטר של בן השכן משנה שעברה יכולה להתאים בדיוק לבן שלכם השנה, ותחפושת שלגיה לה התחפשה ביתכם לפני שנתיים יכולה לשרת היטב את בת הדודה מירושלים.

3. תחפושת בייצור עצמי – מסתבר שהשיטה הישנה שהייתה נהוגה אצל הורינו בה מכינים את התחפושות בבית, אינה כל כך גרועה.
התחפושות היו הרבה יותר מקוריות ובעיקר יותר זולות.

4. סקר שוק מקדים – העצה שתמיד נכונה, החלטתם כבר לקנות תחפושת, לא קונים לפני שמבצעים סקר שוק . פערי העלויות בין החנויות השונות יכולים להגיע למאות אחוזים עבור אותה התחפושת.

5. תמיד קונים רק אחרי שהילדים בטוחים למה הם מעוניינים להתחפש השנה, ואחרי שבצענו תיאום צפיות עם הילד גם ביחס לתקציב ההוצאה..

חג פורים שמח !     

הכותב: גיל חפר הינו יועץ ומאמן בכיר בתחום כלכלת המשפחה ובתחום המשכנתאות                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

השוואת מחירי גז בישול (גפ"מ) לצרכנים ביתיים

פורסם: 6 באוג׳ 2015, 14:04 על ידי: משתמש לא ידוע

בהמשך לטיפ של עצות לחיסכון בגז מרכזי  חלק חשוב ממשא ומתן מול חברת הגז הוא לדעת כמה משלמים על גז באיזור שלכם וכמה אפשר לחסוך במעבר לחברה מתחרה.

משרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים הקים אתר שבו תוכלו להשוות את מחירי הגז בין החברות השונות וזאת בכדי לעודד את התחרות בין החברות.
מומלץ לבקר באתר ולגלות כמה אתם יכולים לחסוך: אתר להשוואת מחירי גז

וטיפ קטן לסיום - גם אם אתם גרים בבניין משותף שיש בו צובר גז, אתם יכולים להוריד את תשלום הגז האישי שלכם גם מבלי "לגייס" את כל השכנים , פשוט פנו לחברת הגז עדכנו אותה בזה שאתם יודעים כמה אתם משלמים , וכמה משלמים אצל המתחרים שלהם, איום קטן שבמידה ולא יוזילו לכם את עלות הגז אתם תחתימו את כל הדיירים לעבור חברת גז אחרת ,לרוב יספיק ותגלו איך בשיחה אחת הורדתם את מחיר הגז שלכם..

בהצלחה..

הטיפ הוא של k-don מפורום צרכנות בתפוז
אפשר לפנות אליו בתפוז או ל: k-don@takziv.co.il

איך לנהל את תקציב הגן / הכיתה

פורסם: 1 ביולי 2015, 2:01 על ידי: Benny Michailovici   [ עודכן 29 בספט׳ 2016, 1:33 ]

אומנם פחות קשור לניהול תקציב המשפחה אבל אני מאמין כי פוסט זה יעזור לכל מי שרוצה להתנדב ולנהל את כספי הגן או בית הספר.
יש לי וידוי אישי - אומנם יש לי 3 ילדים אבל רק לפני שנתיים "נודבתי" לתחום הגזברות בגן ובבית  הספר ולמדתי לא מעט דברים ואני אשמח לחלוק אותם בפוסט הבא , וכמובן שמצורפים קבצי אקסל לפוסט הנ"ל שיעזרו לכם להתנהל.

ההבדל העיקרי בין ניהול חשבון של גן לניהול חשבון של בית ספר הוא בסכומים הנגבים ובהתנהלות , מכיוון שבבית הספר לרוב כל מה שנגבה ע"י הועד הוא למטרת פעילות הועד הייתי ממליץ שלא לפתוח חשבון בנק לועד ולהתנהל במזומן בלבד , לרוב מדובר על סכום של אלפי שקלים בודדים לכל הכיתה וחבל לבזבז כסף על עמלות , בגן הסיפור שונה מכיוון  שאם אתם גם גובים על הזנה מדובר על עשרות אלפי שקלים ונהוג לגבות את הכסף מההורים במספר תשלומים ולכן אין מנוס, חייבים לפתוח חשבון.

צעד ראשון:
בניית תקציב שנתי 
כאן תמצאו באקסל המפורט מטה (אחד לגן והשני לבית הספר) ובו טאב של תכנון תקציב אני מאמין כי זה יעזור לכם ביצור התקציב, הסעיפים הם דינמיים וניתן "לשחק" איתם , כמו בתקציב הבייתי הייתי ממליץ להשאיר סכום ל"בלת"ם" שישרת אתכם לכל הדברים ששכחתם / שגיאתם בהערכת העלות שלהם / לא חשבתם עליהם בתחילת השנה.
לרוב מקיימים  2-3 מפגשים של הועד בתחילת השנה ובהם בונים את התקציב  , כאשר מומלץ לקיים גם ישיבת ועד יחד עם הגננת / מורה בתחילת שנה (ולהם יש את הידע והניסיון לעזור לכם לבנות את התקציב).

צעד שני:
גביית התשלומים מההורים
  • אני ממליץ לשלוח את התקציב בצורה מפורטת גם במייל וגם להדפיס ולתלות בגן , לרוב ההורים לא נוטים לשלוף את הארנק ולשלם מיידית ולכן ידעו על מועדי האיסוף והקציבו זמן מקסימאלי לסיום איסוף הכסף (תמיד יהיו כאלו שיצטרכו  גם תזכורת אישית).
  • בגן במידה ואתם גם גובים על הזנה אני ממליץ ללכת לקראת ההורים ולחלק את הכסף למספר תשלומים (מספר התשלומים תלוי בכם - רק קחו בחשבון שאת הצ'קים הדחויים תצטרכו לשמור אצלכם ותאלצו לגשת לבנק להפקיד אותם בכל מועד , אני אישית "פירקתי" ל3 תשלומים אפשריים אבל הדגשתי להורים שנשמח לקבל את הכל בצ'ק ובתשלום בודד למעט תשלום לועד שאותו גבינו במזומן והוא שימש לנו כ"קופה קטנה" ).
  • הפקה של אישורי תשלום - בעזרת מסמך WORD והפונקציה Mail merge הפקתי אישורי תשלום להורים -בנוסף לשקיפות (כך ההורים יודעים בוודאות שהכסף התקבל), יש כאלו המקבלים החזרים ממקום העבודה וזה עוזר להם ולכן מומלץ בחום.
מכאן ואילך מיועד רק לגזבר בגן :-) ..

צעד שלישי: 
מומלץ לייצר חותמת של הועד לדוגמא: "ועד גן אמירים" , את החותמת תעבירו כמתנה לגן הלאה לשנים הבאות, עלות של חותמת היא כ- 30-40 שקל ואיתה מומלץ שתחתמו על הצ'קים להסבה (יחסוך בעיות של צ'קים חוזרים והרבה "כאב" ידיים).

צעד רביעי:
פתיחה של חשבון בבנק או בדואר
היתרונות של פתיחת חשבון בבנק הדואר הם פטור מלא מעמלות, החיסרון שיש לעמוד בתור להפקדה או משיכה של כסף ואי אפשר להתנהל באינטרנט או באפליקציה.
אני אישית בחרתי לפתוח חשבון בבנק "רגיל" וזאת בגלל היתרונות של שימוש במעטפות שירות , בצ'קים שאיתם אפשר לשלם לספקים וכי אפשר להתנהל באינטרנט ומהנייד , והעלות היא יחסית זניחה.
כשפותחים חשבון בנק לועד יש לפתוח חשבון שהוא למטרה קהילתית ולא חשבון אישי (כך שאם במידה והחשבון האישי נקלע לקשייים כספיים לא יתבצע שום עיקול גם על כספי הועד).
החוק מגדיר חשבון קהילתי כחשבון שמנוהל למטרות קהילתיות (חשבון המנוהל לטובתם או לרווחתם של חברי  קהילה מסוימת כגון: ועד כיתה/גן, ועד הורים, בית כנסת, ועד שכונה, עמותה העוסקת באיסוף תרומות) לטובת קבוצה גדולה או בלתי מוגדרת של נהנים, ובלבד שניתן לכך אישור האחראי על איסור הלבנת הון בבנק. פתיחת חשבון כאמור תותנה בהצהרה של המבקש לפתוח חשבון, על המטרה המיוחדת של החשבון תוך סימון החלופה: "החשבון מנוהל למטרות קהילתיות לטובת קבוצה גדולה או קבוצה בלתי מוגדרת של נהנים (כפוף לאישור האחראי על איסור הלבנת הון בבנק)". סניף המבקש לפתוח חשבון כאמור, יעביר לידי היחידה לאיסור הלבנת הון את טופס ההצהרה על נהנים ובעלי שליטה כפי שמולא ע"י הלקוח ומכתב מלווה של הלקוח המפרט את מהות פעילותו הקיימת ו/או העתידית, פירוט המטרה המיוחדת של ניהול החשבון, צפי המחזור השנתי בחשבון, מקור הכסף אשר יופקד בחשבון והמטרות אשר לקיומן הוקם הגוף הפותח את החשבון.
 
חשבון ועד אינו חשבון פרטי, חברי הועד  מוגדרים כחותמים בשם והינם בעלי עניין אולם אינם בעלי חשבון.

מוומלץ שכבר בהקמת החשבון תפקידו בו כסף כדי שלא תיכנסו למינוס , בגלל העמלות שהבנק גובה , ותוכלו כבר בהקמת החשבון גם להזמין פנקסי צ'קים.
המלצה שלי היא להפקיד צ'קים במעטפות שירות - יחסוך לכם זמן וכסף - באקסל תמצאו טאב של הפקדות צ'קים לבנק - מלאו אותו ופשוט הדפיסו אותו וצרפו אותו למעטפת השירות ,יעזור לכם לעקוב אחרי הצ'קים ויחסוך לכם לכתוב את מעטפת השירות (זיכרו כי אפשר להפקיד עד 20 צ'קים במעטפה אחת).

צעד אחרון:
מעקב אחר ההוצאות, היו מסודרים , באקסל תמצאו טאב של תכנון מול ביצוע , תראו שאתם עומדים בתקציב שהעמדתם לרשותכם, עקבו אחר התנהלות החשבון ותראו שצ'קים שנתתם אכן יצאו ושצ'קים שהפקדתם אכן הופקדו ושהחשבון מתנהל לפי התוכנית.
בגן מכיוון שמדובר על הרבה כסף הייתי ממליץ לכם לשמור על קבלות שתקבלו מכל פעילות כדי שחס וחלילה מישהו לא יאשים אתכם שלקחתם כסף לכיסכם.
ושקפו תמיד את ההתנהלות הכספית לכל מי שמבקש ופרסמו אותו לכל ההורים לפחות פעמיים בשנה.


טיפים לחיסכון בתקציב הגן:
  • בנושא ההזנה הסייעת היתה מזמינה לגן אוכל מהמכולת השכונתית (אומנם העלות היא גבוהה יותר מהסופר אבל הם לא גבו משלוח ונתנו יחס אישי וגם זה "שווה כסף") אבל קניה חד פעמית בתחילת שנה של שימורים (טונה , זיתים , תירס וכו') וחד"פ לכל השנה בסופר הזול חסכה לנו לא מעט כסף ובמאמץ קטן יחסית.
  • איסוף פחיות ובקבוקים - אספנו במשך השנה בקבוקים למחזור כאשר כל פעם הורה אחר התנדב להעביר את הבקבוקים למחזור בכסף שנאסף העשרנו את הגן בדפי ציור ובצ'ופרים לילדים
אשמח לקבל הערות ובמידה ואתם משפרים את האקסל של ניהול תקציב הגן / בית הספר , אשמח שתשתפו אותו איתי כדי שאוכל לשתף אותו עם כולם.

בהצלחה :-)

כלים לניהול תקציב

פורסם: 1 באוק׳ 2013, 5:13 על ידי: משתמש לא ידוע

במאה ה-21, תכנון של תקציב המשפחה, לא חייב לכלול ניירות ועפרונות וסיכומים במחשבון. ישנם כלים רבים ונוחים לתכנון תקציב המשפחה, שיהפכו את החיים שלכם לנוחים יותר. במאמר זה נסקור בקצרה את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות, ונאמר כבר עכשיו "אין כלי מושלם, יש כלי מתאים", או במילים אחרות, לכל אדם נוחה אפשרות אחרת (או שילוב אפשרויות) ונשאיר לכם את הבחירה.

 

1.      קובץ אקסל

שימוש בקובץ אקסל, הינו אינטואיטיבי ופשוט לרובינו כיום, ואינו מצריך התקנה של תוכנה או אפליקציה לא מוכרת. היתרונות הרבים שמגיעים עם אקסל, הינם ההיכרות עם התוכנה שחוסכת זמן למידה, והיכולות המורכבות שלה, מבחינת הצגת גרפים, ניתוח נתונים ועוד. החסרונות בניהול התקציב בקובץ אקסל, הוא שעבור משתמשים שאינם רגילים לתוכנה, ניהול התקציב מועד לפורענות של טעויות הקלדה ומחיקת נוסחאות, כמו גם ממשק שנראה מעט מאיים. קובץ האקסל שנמצא באתר זה, עשוי לסייע לכם הן בכך שהוא כבר מכיל את כל הכותרות, העמודות והנוסחאות שתצטרכו, ומשאיר לכם בעיקר הקלדת נתונים (מה שיחסוך לכם זמן רב), והן בכך שהוא נבנה באופן שיאפשר לכם לראות סיכומים נוחים של המידע שהזנתם, שאולי לא הייתם יודעים ליצור לבד. להורדת קובץ האקסל לחצו כאן


2.      שימוש באתר הבנק

אתרי הבנקים הגדולים היום, מכילים ממשק פשוט ונוח שמנתח את ההוצאות וההכנסות שלכם בצורה גרפית ומובנית. היתרון המרכזי שבשימוש באתר הבנק, הינו בכך שהבנק דרך כרטיס האשראי והוראות הקבע, כבר יודע לרוב על מה הוצאתם את הכסף, ואף יודע לשייך לקטגוריות את ההוצאות השונות, מה שחוסך לכם הקלדה. יחד עם זאת, מי שיסתמך על הבנק לבדו, עשוי לגלות שסעיף ה"שונות" תופס חלק נכבד מדי בהוצאות, ואם לא שמרתם הקבלות וניתחתם לבד, יכול להיות שחוסר היכולת לבצע באופן מלא את הניתוח, יגרום לכך שהממשק באתר הבנק ייראה לכם כ"חצי המלאכה".


3.      הורדת אפליקציה לניהול התקציב לסמארטפון

בעידן בו לכל אחד מאיתנו יש מחשבון בכיס (הוא פשוט כולל עוד כמה פיצ'רים כמו טלפון ומצלמה...), נוח למדי לעקוב אחר ניהול התקציב באמצעות במכשיר הנייד החכם.

היתרון המובהק של ניהול התקציב באמצעות סמארטפון, הוא בכך שהמכשיר איתנו בכל הוצאה והוצאה כמעט, כך שאנחנו לא צריכים לנסות להיזכר למה הקבלה הזו של "יוסי שירותים" בדיוק שייכת, אלא יכולים להזין ממש בעת הרכישה ולקטלג את ההוצאה. החיסרון הוא שלא עבור כולנו, זה נוח להפוך את חווית הניהול למשימה שוטפת יומיומית, וחלק מאיתנו יעדיפו לשבת אחת לשבוע או חודש ולסכם הכל בצורה מסודרת על שולחן. חיסרון נוסף הוא שהאפליקציות ברובן המוחלט הינן אפליקציות באנגלית, דבר שאינו מתאים לכל דובר עברית שבינינו.

כמות האפליקציות ומהירות ההתחדשות שלהן כה רבות, שכדאי לבדוק אם אתם רוצים להתקין אפליקציה, מהי האפליקציה שמקבלת את הדירוג הטוב ביותר, ברגע ההתקנה.

להתקנת אפליקציות ניהול תקציב משפחתי לאנדרואיד

להתקנות אפליקציות ניהול תקציב משפחתי לאייפון

 

4.      הורדת תוכנה ייעודית למחשב

לכאורה, אם כבר תוכנה, מדוע לא להתקין אפליקציה? ובכן עדיין לא לכולנו יש סמארטפונים, וגם, מי שמוצא עצמו מקליד אחת לחודש את כל הנתונים, צפוי להעדיף את המקלדת הנוחה של המחשב על פני מסך המגע של הסמארטפון. במקרה זה, שוב הבחירה היא בין קובץ האקסל המצוין שהוזכר קודם לכן, לבין התקנת תוכנה ייעודית. בדומה לאפליקציות, מרבית התוכנות הינן באנגלית, והיתרון המרכזי שלהן על האקסל, הוא הממשק הנוח יחסית שיכול לאיים פחות על מאותגרי הטכנולוגיה שבנינו.

החיסרון של תוכנה, הוא שגם בעולם המחשבים, תוכנות באות והולכות, ויכול להיות שלא תהיה תמיכה לתוכנה שהתחלתם לעבוד איתה, בגרסה הבאה של חלונות (מה שכנראה לא יקרה לעולם עם האקסל).

להתקנת תוכנות לניהול תקציב המשפחה


 

נכתב על ידי יורם כהן, מדריך מחשבים

לתגובות: yoram@takziv.co.il

עצות לחיסכון בגז מרכזי

פורסם: 31 באוג׳ 2013, 21:27 על ידי: משתמש לא ידוע   [ עודכן 2 ביולי 2014, 8:15 על ידי Benny Michailovici ]

אם אתם גרים בבניין משותף ויש לכם מערכת גז מרכזית בשיחת טלפון אחת לחברת הגז אפשר להוריד מחיר (אם אתם עדיין לא מקבלים הנחה) - תופתעו לגלות שגם בבניין משותף לא כל השכנים משלמים את אותו מחיר לחברת הגז.
אם אתם רוצים אפשר גם להוריד מחיר לכל הבניין, בקלות (ממלאים את טופס קבלת רשימת דיירים ושולחים, עם העתק לדוד רביבו)
אם אתם כבר פחות "עצלנים" ומוכנים להחתים מעל 50% מהדיירים בבניין אפשר להתארגן ולעבור לחברת גז מתחרה ולפעמים להוזיל את המחיר בכ 50%.
כדי לבצע מו"מ מול חברת הגז, כדאי להחתים את הדיירים על יפוי כוח כמו זה שמצורף למטה.
 
דוגמאות למחירים של חברות גז שנתקלתי בהם ברחבי הארץ:
18.6 ש"ח לקוב ותשלום קבוע 18.7 במודיעין
24 ש"ח לקוב בקרית ביאליק עם תשלום קבוע של 29 ש"ח
20 ש"ח לקוב ו 20 ש"ח תשלום קבוע ברחובות (זהו המחיר לאחר משא ומתן למול חברת סופרגז - מצ"ב חשבונית לדוגמא)
32.5 ש"ח לקוב ו 31 ש"ח תשלום קבוע 
39 ש"ח לקוב ברעננה  עם תשלום קבוע של 29 ש"ח

הצעות מחיר שקיבלתי מחברות גז אחרות:
כ 28% הנחה לצרכן קטן 
כ 50% הנחה לצרכן כבד
מצ"ב הצעת מחיר לדוגמא ממרכז הגז - אתם מוזמנים להשתמש בה כמנוף להנחה ומשא ומתן מול חברת הגז שלכם - או פשוט להעביר את כל דירי בניין לחברה הזולה יותר.
 
נקודות נוספות לבדיקה
1. לבקש מחברת הגז היתר הטמנה בתוקף לצובר הגז. (כל 15 שנה או 25 שנה תלוי בסוג הצובר)
2. לבדוק מרחקי בטיחות ותקניות הצובר - היתר בניה מטעם העיריה בתוקף.
2. לבדוק שהמונים בבניין הם בני פחות מ 18 שנה
3. לבדוק שאין ריח גז בארון מונים
4. לבדוק שאין ריח גז במחסן הגז (למי שמשתמש בגז מרכזי בבלונים)
בשנים האחרונות הסתייעתי רבות בטכנאי גז מירושלים - דוד רביבו (שהופיע גם בכלבוטק בנושא - שקר הגז)
אפשר להעזר בו כדי לקבל הנחה בגז
http://www.gastech.info/
 
הטיפ הוא של k-don מפורום צרכנות בתפוז
אפשר לפנות אליו בתפוז או ל: k-don@takziv.co.il

טיפ שיחסוך לכם כסף בביטוח המנהלים

פורסם: 15 במאי 2012, 12:31 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 15 במאי 2012, 12:32 ]

ביטוח מנהלים זו בעצם תוכנית ביטוח פנסיוני המורכבת מ: פיצויי פיטורים ,אובדן כושר עבודה , ביטוח חיים וכמובן תגמול חודשי לפנסיה, הביטוח מורכב מהפרשות חודשיות של העובד ושל המעביד.
השם "ביטוח מנהלים" מטעה כי זו אינה רק תוכנית המיועדת למנהלים אלא לכלל השכירים במשק.

כמה טיפים שיחסכו לכם הרבה כסף:
- ההפרשה לחלק הביטוחי (בתוך ביטוח המנהלים) גדלה עם השנים (ככל שגיל המבוטח גדל) ולא תמיד יש לכך הצדקה ,מה גם שרוב האנשים אינם מודעים לאיך בדיוק מתחלקות ההפרשות שלהם בתוך ביטוח המנהלים (כמה כסף הולך לחלק הביטוחי וכמה כסף מופרש לחיסכון) ולכן הייתי ממליץ לכם לבדוק את הנושא מול סוכן הביטוח שלכם , מה גם שהרבה פעמים פשוט משתלם יותר בביטוח המנהלים לוותר על החלק של ביטוח החיים בתוך ביטוח המנהלים (לעשות ביטוח חיים באופן עצמאי במנותק מביטוח המנהלים) ולהפנות את הכסף שהתפנה לחיסכון , מבדיקה שאני עשיתי גיליתי שכך גם גדלה השליטה של האנשים על ההפרשות לביטוח החיים וכך אם פתאום קופץ סכום הביטוח באופן דרמטי יש לאנשים גם יותר כוח מיקוח מול חברת הביטוח וגם לרוב ביטוח חיים במנותק מביטוח המנהלים יהייה זול יותר.

- דמי ניהול - רבות דובר על הנושא בכל אמצעי התקשורת וגם ישנה כוונה לחוקק חוקים בנושא , אבל רצוי שתדעו שכל שבריר אחוז (עשירית האחוז) שאותו אתם מצליחים להוריד מדמי הניהול אלו אלפים ועשרות אלפים שיועברו לכם לחיסכון.

וזיכרו הפנסיה גם אם היא נראית רחוקה (לחלקינו) בסופו של יום היא תגיע ולכן הייתי ממליץ לכולם לפנות ליועץ פנסיוני כי לפעמים פגישה כזו יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים.

איך לחסוך בעלות הטלפון הביתי (2)

פורסם: 27 בנוב׳ 2011, 23:06 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 6 בפבר׳ 2012, 16:08 ]

בפוסט הזה אני מקווה לשחזר את ההצלחה של הפוסט שפרסמתי בעבר על חיסכון בעלות הסלולר ובו חשפתי את ה"דיל" שאני השגתי.
וכמו שכתבתי בעבר עם כניסת החוק שמבטל את קנסות היציאה ,המעבר מכל ספק לכל ספק אחר הוא מהיר וקל (מספר הטלפון הביתי שלכם לא משתנה - בדומה לתחום הסלולר ניוד מספרים קיים גם בטלפון הביתי).
ולכן התחרות כאן מאוד גדולה וכדאי שאנחנו הצרכנים ננצל את זה לטובתנו.

כאן נבחנים כישורי המשא ומתן שלכם מול חברת הסלולר/האינטרנט/ הטלפון הביתי.

אז כדי להקל אליכם ולתת לכם בסיס למשא ומתן ,רציתי לשתף ב"דיל" שאני סגרתי בנוגע לטלפון הביתי (הדיל כמובן התקבל משימור לקוחות).
אני בחרתי בבזק בינלאומי (014) כספק הטלפון שלי והדיל לטלפון (נכון לחודש נובמבר 2011) שקיבלתי הוא:
חבילת השירות VOB- שירות הטלפון הביתי  במחיר של 29.9 ש"ח לחודש כולל מע"מ הכוללת :
@ 1000 דקות ליעדים נייחים פנים ארציים . החל מהדקה ה-1001 תעריף בסך 8 אג' לדקה כולל מע"מ לאותם יעדים . 600 דקות ליעדים ניידים פנים ארציים . החל מהדקה ה-601 תעריף בסך 15 אג' לדקה כולל מע"מ לאותם יעדים.
@      שיחות בין מנויי הטלפון של  השירות ללא תשלום. 
@      מגוון שירותים מתקדמים ללא תשלום: תוכנת Softphone (טלפון תוכנה), תא קולי, שיחת ועידה, עקוב אחרי, שיחה חסומה ועוד.

ז"א חבילה של 1600 דקות המשלבת בין סלולר ונייחים במחיר של כ-30 ש"ח וכמובן שהדיל הוא ללא התחייבות וללא קנסות יציאה  (דבר נוסף שחשוב לבדוק כשאתם סוגרים על "דיל" של חבילת דקות הוא כמה תעלה לכם חריגה מהחבילה.

דבר נוסף שחשוב לציין הוא שאני גם סגרתי עם בזק בינלאומי על חבילת באנדל  באינטרנט (ספק+תשתית) במהירות של 2.5 MB (אבל מכיוון שאין קשר בין האינטרנט והטלפון כבר בחודש העוקב אני יכול להחליף את ספק אינטרנט  - השתמשתי בטקטיקה הזו של שילוב החבילות טלפון+אינטרנט כדי להשיג "כוח" במשא ומתן על חבילת הטלפון).

אתם מוזמנים גם לקרוא את הפוסט המקורי של איך לחסוך בעלות הטלפון הביתי וכמובן אם אתם הצלחתם לקבל "דיל" טוב יותר אני אשמח לשמוע ולפרסם..

עדכון:  מכיוון שקיבלתי לא מעט פניות מכאלו שפנו לבזק-בינלאומי ולא הצליחו להשיג את הדיל הנ"ל - נציג השירות פשוט טען בפניהם שאין כזה דבר.. מצ"ב החשבונית האחרונה שקיבלתי מבזק-בינלאומי (כמובן בניקוי הפרטים האישיים שלי) ,ואתם מוזמנים פשוט להוריד ולשלוח אליהם.
אני ממליץ שתתעקשו ואל תוותרו..

חסכון בקניה של מכשיר סלולרי

פורסם: 2 באוק׳ 2011, 23:26 על ידי: ניהול תקציב המשפחה   [ עודכן 25 בינו׳ 2015, 9:52 על ידי family budget ]

אתם רוצים להתחדש במכשיר סלולרי חדש? חברת הסלולר מציעה לכם עסקה חלומית של סמארטפון בזיכוי מלא - ישדרגו לכם את המכשיר בחינם ,כי אתם כאלו לקוחות טובים.
עצרו!!!
חשוב שתדעו: על רכישה/שדרוג של מכשיר בחברת הסלולר תשלמו ביוקר (ולרוב לא משנה באיזו תוכנית)
מה שחברות הסלולר עושות (כתבתי על זה כבר בעבר מספר פעמים) הם פשוט פורסות את מחיר המכשיר ל-36 תשלומים וע"י כך יוצרות מעיין התחייבות שלכם אליהם ל-3 שנים ,אבל אפשר גם אחרת...
כיום ניתן לקנות כל מכשיר בשוק החופשי (פשוט חפשו ב-zap את דגם המכשיר שמציעים לכם) לרוב תמצאו שהמכשיר זול משמעותית בחנות ממחיר המכשיר בחברת הסלולר ,ומשרד התקשורת הוציא חוק בשם "ניתוק זיקה" שמחייב את חברת הסלולר להעניק לכם את אותם התנאים שהם מעניקים לכלל הלקוחות שלהם ברכישת מכשיר, מה זאת אומרת?

אתם תרכשו מכשיר בשוק החופשי (לא משנה איפה) וחברת הסלולר תשלם לכם עליו -גם אם הדגם הספציפי שרכשתם איננו נמכר בחברת הסלולר אז עדיין חברת הסלולר מחויבת להעניק לכם זיכוי על המכשיר - פשוט ע"י בחירה של מכשיר מקטגוריה דומה.
לרוב אתם אפילו תרוויחו כסף על המכשיר.
כל מה שאתם צריכים זו חשבונית רכישה ולגשת לחברת הסלולר ולדרוש את זכויותיכם.
דרך אגב , גם אם אתם רוצים לעבור בין חברות סלולר ועדיין לא סיימתם לשלם את המכשיר (לא הסתיימו 36 החודשים), חברת הסלולר שאתם עוברים אליה מחויבת להמשיך לזכות אתם על המכשיר.

אז לפני שאתם רצים להשתדרג במכשיר חדש עצרו וגם כאן מומלץ שתשוו מחירים.

האם אפשר לחסוך במוצרי תינוקות?

פורסם: 7 באוג׳ 2011, 22:35 על ידי: ניהול תקציב המשפחה

ילדים זה שמחה והאור שבחיינו ואנחנו רוצים רק להעניק להם את הטוב ביותר ולכן לרוב אנשים אפילו לא "צוללים" לתוך הסעיף הזה בהוצאות ומתייחסים אליו כמו הוצאה שאי אפשר לשנותה,ובכן יש לי חדשות: אפשר לחסוך ואפילו לא מעט בנושא וזה מתחיל בהשוואת מחירים ומבצעים שתוכלו לעשות (לדוגמא: באתר פעוטות) אך בעיני אי הצמדות ל"מותגים" תעזור לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה.

מגבונים - לא מעט יודעים אבל רוב המגבונים בארץ מיוצרים באותם שני מפעלים, אז בפעם הבאה שאתם בחנות ובוחרים מותג יקר עם תמונה של דמות דיסני כזו או אחרת עליו תהפכו את האריזה ובדקו היכן הוא מיוצר , עכשיו בחרו את המגבונים הזולים ביותר בחנות ובדקו היכן הם מיוצרים (לרוב תגלו ששניהם יוצרו באותו מפעל והם גם מכילים את אותם המרכיבים הפעילים).
בלי שום קשר ,שאלה נוספת שאתם צריכים לשאול את עצמכם האם שווה לשלם פי 2 או 3 על מגבונים שמשמשים לרוב לניקוי האחוריים של הקטנטנים ולניקיון הבית..

חיתולים - מניסיוני אפילו חיתולים ממותגים ויקרים נוזלים ודולפים ,ולכן גם כאן הייתי ממליץ שלא להיצמד למותג כלשהו אלא פשוט לבחור את החיתולים שנמצאים כרגע במבצע ולקנות אותם.

מזון לתינוקות -  הבדלי המחיר במזון לתינוקת (בעיקר תחליפי החלב) בין רשתות השיווק ורשתות הפארם השונות הוא עצום לפעמים על אותו תחליף חלב יכול להיות הבדל של 20-25% במחיר ומכיוון שזו הוצאה לא קטנה ,הייתי ממליץ לבדוק ולהשוות טוב את המחירים , כיום מכיוון שאין עדיין תחרות עזה בנושא המחירים רק עולים ועולים ולכן כדאי מאוד להיות עם אצבע על הדופק בנושא.

ביגוד - צריך לזכור שילדים גדלים מהר "והורסים" את הבגדים בערך באותו הקצב , וגם את הפעוטות לא ממש מעניין האם זה מותג כזה או אחר ,ושהבגד עלה 100 ש"ח או 3 ב-100 ולכן הייתי ממליץ לקנות את בגדי התינוקות בחנויות ה-discount.
דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו - לרוב בחנויות "המתמחות" במוצרי תינוקות , הביגוד יעלה יותר מאשר בחנויות  ה-discount (והוא גם יהיה באותה איכות) ולכן גם כאן כדאי להשוות מחירים.  

1-10 of 43